"smysl života je život sám..."


Reflexní terapie |  Reflexní terapie lymfatického systému |  Reflexní terapie duše

Reflexní terapie

… a nesou nás celý život

V reflexní masáži nohou vycházíme z předpokladu, že celému tělu, tzn. různým orgánům a skloubením lze přiřadit konkrétní místa na ploskách chodidla. Použitím speciálních tlakových technik jsou rozpouštěna ložiska kyseliny mléčné a jsou odstraňovány nejrůznější funkční poruchy, které bývají často doprovázené bolestí. Dochází k nastartování samoléčebných schopností těla a výraznou měrou je posílena prevence. A nezapomínejme: místo, kde se naše chodidla dotýkají země je taky tím na čem stojíme.

Masáž reflexních zón na chodidle je mnohem víc než jen běžná masáž chodidel. Je to přesně cílená léčebná metoda, jejíž kořeny sahají přibližně 5000 let zpátky.

Jejím hlavním zájmem je, jak už název napovídá, chodidlo. Princip této metody lze nejlépe vystihnout slovem reflexe. Reflexní masáž nohou ve svém základu vychází z rozdělení těla na jednotlivé zóny. Podle tohoto systému lze každou část těla dohledat v konkrétní reflexní zóně. Chodidlo a nárt takto zobrazují topograficky celé tělo. Prostřednictvím cílených tlakových technik v reflexních ploskách je podpořen krevní oběh a nejen to – u postiženého orgánu dochází k evidentnímu zlepšení stavu.

Stimulován je též lymfatický systém, dochází k vylučování jedů z těla a jsou podpořeny samouzdravující schopnosti těla.

Reflexní terapie včetně diagnostiky                  90  minut / Kč 1.000,-

Aktualizováno: 17.08.2020