"smysl života je život sám..."


Marmova terapie |  Medová masáž |  Olejovo - solná masáž |  Reiky masáž |  Zábaly |  Hlubinná regresní terapie |  Aroma-terapeutická, léčivá masáž

Marmova terapie

Ajurvédská marmová terapie se soustřeďuje na marmy, což jsou uzlové body na lidském těle, ve kterých se setkává mysl a tělo. Vlivem způsobu života a životního stylu probíhají v našich organismech pochody a někdy jsou tyto pochody navzájem protichůdné nebo alespoň nesouladné. Tento nesoulad se shromažďuje a promítá do spolupráce mysli a těla. Nesoulad v našem nitru způsobuje zmatek v reakcích i emocích. Ajurvéda nabízí poznatky o uzlových bodech pro znovunastolení souladu mezi myslí a tělesnými pochody. Těchto uzlových bodů je 107 a některé jsou důležitější než jiné. Přestože jsou marmy pro oko neviditelné, jsou dosažitelné pomocí hmatu a jsou považovány za kritické pro udržování rovnováhy v celém těle. Masážní technika nazvaná terapie marma je podněcuje a oživuje spojení mysli a těla.

Marmy mohu přirovnat k tlačítkům klávesnice počítače. Stačí několik stlačení tlačítek klávesnice – zadání příkazu – a počítač provede velmi složitou operaci. Operátor – zadavatel příkazu – ani nemusí rozumět složitým procesům, které probíhají uvnitř počítače a výsledek se dostaví velmi elegantním způsobem. Podobně elegantní účinek mají marmy na propojení funkcí v lidském těle a obnovení narušené rovnováhy. Marmy se mohou používat nejen na obnovení rovnováhy, taky z kondičních důvodů na udržování rovnováhy funkcí mysli a těla.

Staré ajurvédské texty varují lékaře, aby nikdy nevedli řez nástrojem přes marmy. Mohlo by dojít k nevratnému poškození lidského těla nebo i úmrtí. Při vytváření bojových umění bylo těchto poznatků bojovníky využito pro vyhledávání míst se smrtícím účinkem při zasažení úderem.

Marmy jsou místa kudy probíhá tok vnitřní inteligence a naznačují místa nejvyšší citlivosti a bdělosti. Podněcováním marmy je možno oživit spojení mezi myslí a tělem.

Celé tělo     90 min / Kč 1.800,-

Aktualizováno: 27.09.2018